Pod nazwą Nowoczesna Stodoła kryje się konkretny typ domu, który został zainspirowany budynkami gospodarczymi powstającymi na wsi. Dom ten charakteryzuje się prostokątnym, wydłużonym rzutem oraz dwuspadowym dachem. Cechą charakterystyczną dla tych budynków są również dachy bez okapów, a kąt nachylenia połaci dachowych mieści się zazwyczaj pomiędzy 30 a 45 stopni. Wnętrze domu może zostać dowolnie zaaranżowane, zgodnie z potrzebami domowników, z uwagi na prosty i elastyczny rzut. Dodatkowo forma budynku pozwala na dobre doświetlenie wnętrz z każdej strony, co jest niezwykle istotne, aby dom był przytulny, ciepły i komfortowy do mieszkania.
Warto spojrzeć na jeden z naszych projektów gotowych DOM 1, który idealnie pokazuje czym jest klasyczna forma Nowoczesnej Stodoły. W tym budynku kompaktowo zaprojektowana przestrzeń z minimalną ilością korytarzy pozwala na maksymalne wykorzystanie potencjału domu. Wszystkie pomieszczenia są optymalnie doświetlone, a na szczególną uwagę zasługuje salon z dużymi przeszkleniami po obu jego stronach. Dynamiczne oświetlenie wnętrz to duża zaleta tego projektu.
Forma domu w typie Nowoczesna Stodoła jest nawiązaniem do wielopokoleniowej historii ludzi budujących pomieszczenia na potrzeby gospodarcze. Budynki te cechowały się prostokątnym rzutem, dwuspadowym dachem oraz maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni przy możliwe prostej, powtarzalnej konstrukcji. Dodatkowo charakteryzował je horyzontalny układ, który idealnie komponował się z naturalnym krajobrazem wsi, stanowiąc jego przedłużenie. Z tej tradycji zrodził się współczesny styl, obecnie zwany „nowoczesną stodołą”.
Budynek w typie Nowoczesnej Stodoły jest przekryty dachem dwuspadowym, co sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych. Znaczącą różnicą w stosunku do pierwowzoru może być różnorodność kolorów, faktur i materiałów wykorzystanych na elewacjach oraz ilość przeszkleń.
Wzorcowym przykładem domu w typie Nowoczesnej Stodoły jest jeden z naszych projektów gotowych HEM 1. Ten kompaktowy dom może poszczycić się przestronną, jasną strefą dzienną z nieco schowaną kuchnią oraz przytulnym poddaszem wykorzystanym na sypialnie. Dodatkowo została wydzielona strefa wejściowa, stanowiąca wiatrołap, w którym znajduje się szafa na odzież wierzchnią. Od tyłu zlokalizowano drewutnię, w której można sezonować drewno na jesienne wieczory przy kominku.
Wybierając projekt warto zwrócić uwagę na wymiary działki i domu – zgodnie z Warunkami Technicznymi należy zachować odpowiednie odległości od granicy działki (Jeżeli interesuje się ten temat szerzej poruszamy go na naszym blogu: Na co zwrócić uwagę lokalizując dom na działce). Dodatkowo należy sprawdzić jaki dom możemy postawić na naszej działce, zgodnie z Warunkami Zabudowy lub MPZP (Przeczytaj nasz artykuł, żeby nic cię nie zaskoczyło – Jak dopasować dom do Warunków Zabudowy (DoWZ) lub Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP)).
Warto również określić potrzeby mieszkaniowe domowników oraz indywidualne upodobania, np. ilość sypialni, ilość kondygnacji, czy dom ma posiadać garaż w bryle. Kiedy możliwości oraz potrzeby zostały sprecyzowane, należy przystąpić do poszukiwania wymarzonego domu.
Przy wyborze projektu warto zwrócić uwagę na usytuowanie domu względem stron świata. Popołudniowa ekspozycja zapewni dobre nasłonecznie wnętrz gdy odpoczywamy w domu po pracy, natomiast kuchnia od wschodu pozwoli na delektowanie się śniadaniem w pierwszych promieniach słońca. To zagadnienie poruszamy dokładniej na naszym blogu: Usytuowanie budynku wobec stron świata. Usytuowanie domu do słońca.
Szukając projektu gotowego warto spojrzeć na projekty w naszym Katalogu na stronie myhome.eco. Różnorodność jest zdecydowanie naszą mocną stroną, gdzie można znaleźć zarówno bardzo małe domki, które sprawdzą się jako domy letniskowe jak i większe propozycje idealne dla rodziny. Różnorodność charakteryzuje również niebanalne podejście do układów funkcjonalnych. Misją naszej firmy jest wprowadzenie nowej jakości na polskim rynku, bazującej na tradycji budownictwa polskiego z dostosowaniem do potrzeb współczesnego użytkownika oraz nowoczesnych technologii.
Poniżej przykład domu CABIN, którego kompaktowo zaprojektowana przestrzeń mieści wszystko co jest potrzebne do przyjemnego spędzania czasu. To niewielkie schronienie tworzy azyl do weekendowego wypoczynku na łonie natury.
Dla porównania poniżej prezentujemy projekt CASA 1. Budynek składa się z trzech sypialni, przestronnego salonu z oddzieloną jadalnią i przesłoniętym tarasem, który sprawdzi się również idealnie w chłodniejsze jesienne wieczory.
Warto podkreślić, że w naszej kolekcji można znaleźć zarówno domy parterowe, jak i z poddaszem użytkowym. Pozwala to na wybór domu, który idealnie dopasuje się do potrzeb domowników. Ciekawym rozwiązaniem jest również antresola, która pozwala na wykonanie wysokiego, przestronnego salonu. Warto podkreślić, że to rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w dużych domach, ale szczególnie w tych mniejszych, dając poczucie większej przestrzeni. Efekt ten spotęgują również przeszklenia, dzięki którym wnętrze będzie wydawało się większe niż w rzeczywistości. Warto przyjrzeć się bliżej projektowi MAJA 3, gdzie antresola może dodatkowo pełnić funkcję biura/miejsca do pracy.
Marzy Ci się budowa domu, ale nie wiesz od czego zacząć? Poniżej prezentujemy wskazówki, które pomogą Ci znaleźć odpowiedni dla siebie projekt.
Wybierając projekt niezwykle istotne jest sprawdzenie jaki budynek będzie najlepiej pasował do naszej działki. W przypadku budynku w typie Nowoczesnej stodoły należy zastanowić się czy nasza działka będzie bardziej optymalnie wykorzystana kiedy kalenica budynku stanie równolegle czy prostopadle do drogi. Pozwoli to zrozumieć, w której części projektu watro umieścić wejście, a gdzie salon, sypialnie. Należy również zastanowić się jakie ustawienie zapewni nam optymalne doświetlenie wnętrz budynku.
Watro również zwrócić uwagę na ukształtowanie działki, ponieważ może mieć to ogromy wpływ na dobór odpowiedniego domu. Dom na skarpie będzie wymagał innego podejścia niż dom na przedmieściach dużego miasta.
Poszukując idealnego projektu należy zwrócić uwagę nie tylko na piękne wizualizacje, ale również na układ wnętrz, rozmieszczenie pokoi, połączenia funkcjonalne pomiędzy strefami. Ważnym są również wysokości, ponieważ mogą mieć one ogromny wpływ na to jak będziemy się czuli w danym wnętrzu. Oczywiście dobrane materiały, faktury i kolory również będą odgrywały ogromną rolę w naszym odbiorze danego wnętrza, ale nie powinno nam to przyćmić pozostałych ważnych kwestii. Dlatego jeżeli nie jesteśmy pewni jaki projekt dobrać watro poszukać inspiracji i obejrzeć projekty gotowe w naszym Katalogu na stronie myhome.eco
Różnorodność prezentowanych rozwiązań, stylów i możliwości pozwoli na dobór idealnego projektu do naszych potrzeb.
Przykładowym domem, który można znaleźć na naszej stronie jest projekt DUM1. Na parterze odnajdziemy salon połączony z kuchnią oraz dodatkowy pokój, który z łatwością możemy przeznaczyć na domowe biuro czy też pokój gościnny. Na poddaszu znalazły się trzy sypialnie oraz łazienka.
Pamiętaj, jeżeli znalazłeś wymarzony dom na naszej stronie, ale chciałbyś wprowadzić drobne zmiany, wystarczy się skontaktować z działem projektowym, który chętnie pomoże Ci w urzeczywistnieniu Twoich marzeń.
Wybierając wymarzony projekt zawsze musimy wziąć pod uwagę miejsce gdzie powstanie budynek. Krajobraz nadmorski różni się znacząco od pejzaży górskich, dlatego warto aby materiały elewacyjne umożliwiły mu wpisanie się w otoczenie, w związku z czym na Mazurach świetnie odnajduje się cegła, podczas gdy w górach niesamowity nastrój tworzy kamień i drewno.
Przy wyborze projektu warto zapoznać się w pierwszej kolejności z oferowanymi projektami domów w typie Nowoczesna Stodoła, a w razie potrzeby dokonać modyfikacji do swoich potrzeb.
Warto również podkreślić, że mała powierzchnia zabudowy działki nie wyklucza wykonania Nowoczesnej Stodoły. Warto spojrzeć na porównanie dwóch z naszych projektów gotowych. Ich powierzchnia jest znacząco różna, natomiast oba pokazują, że budynki o kształcie stodoły mają szerokie zastosowanie. EXTERA to kompaktowy dom wykończony elewacją z desek, natomiast DOM2 jest propozycją większego powierzchniowo budynku. Elewacje z blachy na rąbek stojący idealnie komponują się z drewnianą deską elewacyjną.
W dzisiejszym świecie człowiek próbuje zawładnąć wszystkim co znajduje się dookoła, często zapominając, że jest on częścią ekosystemu. Dlatego troska o otaczający świat jest ściśle związana z każdym z nas. Dlaczego? Żyjąc w symbiozie z przyrodą odwdzięczy się nam ona świeżym, czystym powietrzem, zdrowym snem czy też pozytywnym wpływem na nasze samopoczucie. Przebywanie w naturalnym krajobrazie kojąco wpływa na nasze zdrowie psychiczne, odczuwamy wewnętrzny spokój, którego tak brakuje w codziennej gonitwie za dobrami materialnymi. Podobnie działają naturalne materiały, które sprawią, że nawet we własnym domu poczujemy się bliżej natury. Na nasze samopoczucie ogromny wpływ ma również odpowiednie oświetlenie, czego dowodem są trudności w przetrwaniu w północnych regionach, tj. Szwecja czy Norwegia, które cechują się małą gęstością zaludniania i dużą ilością samobójstw. Warto zatem zadbać o odpowiednią ilość przeszkleń w domu oraz prawidłowe ich usytuowanie względem stron świata.
Zwróćmy również uwagę, że człowiek i przyroda to „naczynia połączone” dlatego żadna akcja nie pozostanie bez reakcji. Dbając o otaczający świat, klimat sprawi, że nasze życie będzie pełniejsze, zdrowsze i przyjemniejsze.
W obecnych czasach ekologia staje się coraz bardziej pilnym i naglącym problemem. Dlatego warto przyjrzeć się temu zagadnieniu również w domach jednorodzinnych. Dom pasywny czy dom zero-energetyczny pozwoli na maksymalną oszczędność energii, a co za tym idzie na oszczędności związane z eksploatacją budynku (domy tanie w użytkowaniu). Watro zatem się zastanowić nad starannym wykonaniem izolacji domu, tak aby szczelnie okalała ona dom. Na rynku można znaleźć produkty o różnych parametrach, watro się z nimi zapoznać, żeby wybrać najlepszą opcję dla siebie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na okna, tak aby zminimalizować straty ciepła. Oprócz tego wybór wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła sprawi, że wnętrza będą odpowiednio zwentylowane, a powietrze usuwane z pomieszczeń ogrzeje świeże napływające powietrze z zewnątrz (mniejsze straty ciepła).
Ekologia to oczywiście nie tylko systemy zatrzymujące jak najwięcej ciepła wewnątrz, ale również materiały, które wybieramy przy budowie naszego domu. Warto zastanowić się nad naturalnymi materiałami, takimi jak cegła, drewno czy kamień, rezygnując z tworzyw sztucznych. Takie materiały stworzą przyjemny mikroklimat we wnętrzach budynku, czyniąc go idealnym miejscem do mieszkania.
Domy w typie Nowoczesnej Stodoły w ostatnim czasie zyskały na popularności. Nic dziwnego! Nowoczesna Stodoła daje ogromne możliwości, zarówno w kreowaniu programu funkcjonalnego jak i architektury budynku.
Pomimo formy nawiązującej do tradycyjnych budynków gospodarczych na wsi, domy w typie Nowoczesnej Stodoły mogą wyglądać niezwykle współcześnie. Idealnym przykładem jest jeden z naszych projektów gotowych: DOMUM 1. Jest to przykład współczesnego, intrygującego podejścia do projektowania – połączenie dwóch stodół o różnych materiałach elewacyjnych, nadający projektowi nowoczesnego zacięcia.
Zastanawiasz się czy dom w typie Nowoczesnej Stodoły może mieć powierzchnię zabudowy do 35m2? Oczywiście, że tak! Powierzchnia nie jest wyznacznikiem, chcąc zapoznać się bliżej z definicją Nowoczesnej Stodoły zajrzyj do punktu: Czym dokładnie jest dom Nowoczesna Stodoła?.
Poniżej prezentujemy jeden z naszych projektów MINI DOM 2, który sprawdzi się idealnie jako dom do 35m2. Parter został przeznaczony strefę dzienną składającą się z przytulnego salonu, kuchni i schowanej nieco łazienki. Ciekawym elementem jest obniżenie części budynku z kanapami, dzięki czemu salon staje się przestronniejszy. Kominek umieszczony w centralnej części przyciąga wzrok oraz nasuwa na myśl jesienne wieczory spędzone wspólnie w rodziną. Aby nie marnować cennej przestrzeni, na antresoli umieszczono 2 przytulne sypialnie z widokiem na ogród.
Czy dom do 70m2 powierzchni zabudowy jest dobrym pomysłem dla Ciebie? Czy można na takim metrażu urządzić wygodny i przyjemny dom? Nie widzimy przeszkód! Mądrze zaplanowany dom idealnie sprawdzi się nie tylko dla singli, ale i dla rodziny z dziećmi.
Warto przeanalizować nasz Katalog projektów gotowych na stronie myhome.eco, gdzie stworzyliśmy specjalne domu, których powierzchnia zabudowy nie przekroczy 70m2.
Przykładem może być budynek HEM 3, który został podzielony funkcjonalnie na część dzienną na parterze oraz część sypialnianą na poddaszu. Dodatkowo projekt domu jest niezwykle ekonomiczny i ekologiczny. Otwarty salon w wyjściem do ogrodu pozwoli na przenikanie natury do wnętrza budynku, a nieco ukryta kuchnia sprawi, że przygotowanie posiłków stanie się przyjemnością. Na poddaszu znajdują się 3 sypialnie i łazienka doświetlona oknem dachowym. Całość sprawi, że każdy domownik z chęcią będzie wracał do domu.
Jeżeli zainteresował Cię prezentowany projekt, watro spojrzeć na inne rozwiązania w naszych pozostałych projektach domów do 70m2 na stronie myhome.eco
Koszt budowy domu w obecnych czasach jest bardzo indywidualny. Wszystko będzie zależało od technologii, stopnia skomplikowania, rejonu powstawania budynku, czy tego czy zdecydujemy dom metodą gospodarczą. Dodatkowo ogromny wpływ będą miały dynamiczne zmiany cen robocizny, materiałów, paliwa.
Biorąc wszystkie czynniki pod uwagę niezwykle trudno jest dokładnie określić obecnie koszt wykonania domu. Natomiast planując dom polecamy spojrzeć na stronę wielkiebudowanie.pl, gdzie prezentowane są aktualne ceny budowy domu. Watro również rozróżnić stadia stawiania domu zaczynając od stanu surowego zamkniętego, poprzez stan deweloperski aż do wykonania domu „pod klucz:. O ile koszt budowy domu jest możliwy do oszacowania, kwota za jego wykończenie może różnić się między sobą o nawet kilka razy, stąd te wartości nie są ujmowane w kosztorysach inwestorskich. Zaczynając budowę domu i określając budżet warto przyjąć spory zapas do naszych wyliczeń, tak aby podczas stawiania domu nic nas nie zaskoczyło i żeby ten proces był jak najbardziej sprawny, żebyśmy mogli cieszyć się naszym nowym azylem.
Aby dowiedzieć się więcej na temat kosztów budowa watro odwiedzić nasz blog, link poniżej.
Naszą ostatnią realizacją domu w typie Nowoczesnej Stodoły jest prezentowany na stronie myhome.eco budynek HOUSE.
Stworzenie bryły o podstawie prostokąta, która swoim kształtem oddziela ulicę od ogrodu, zapewniając prywatność domownikom. Elewacja od ogrodu jest niemal całkowicie przeszklona, otwierając dom na ogród, a zadaszony taras jest przedłużeniem strefy dziennej. Za to na pozostałych elewacjach został użyty naturalny kamień oraz blacha na rąbek, która jest kontynuacją pokrycia dachowego.
Czy antresola sprawdzi się w przypadku projektów typu Nowoczesna Stodoła? Nie mamy wątpliwości, że tak! Antresola to idealne rozwiązanie zarówno dla domów mniejszych, jak i tych o większym metrażu. Oznacza to, że jest to uniwersalne rozwiązanie pasujące do każdej Nowoczesnej Stodoły. Realizacja salonu, czy też całej części dziennej, biegnących przez dwie kondygnacje sprawi, że wnętrza budynku będą bardziej przestronne, a dopełnienie całości szklaną fasadą w ścianie szczytowej nie tylko doświetli wnętrze, ale również nada mu nowoczesnego charakteru.
Jeżeli chcesz zobaczyć przykładowy projekt domu z antresolą poniżej prezentujemy jeden z naszych projektów gotowych HOME 7. W tym projekcie antresola dodatkowo pełni funkcję małej biblioteczki. Każdy może usiąść w wygodnym fotelu ze swoją ulubioną książką, lub cieszyć się widokiem przez szklaną fasadę. Dodatkowo zastosowanie barierki szklanej, i odsunięcie nieco pozostałych pomieszczeń sprawi, że antresola nie będzie wydawała się ciężka, a stanie się przedłużeniem części parterowej domu.
Elewacja w Nowoczesnej Stodole jest zagadnieniem bardzo rozległym. Sprawdzi się tutaj każdy materiał, zarówno cegła, tynk, kamień jak i drewno. Watro zatem dostosować projekt do swoich upodobań oraz do otaczającego krajobrazu.
Ciekawym rozwiązaniem jest również łączenie różnych faktur i kolorów, natomiast należy uważać na zbyt dużą ilość materiałów, które mogą przyćmić klasyczną, prostą formę budynku. Watro również zwrócić uwagę na wybór materiału dachowego, w przypadku Nowoczesnej Stodoły dach jest niezwykle istotnym elementem w estetyce budynku. Aby zachować spójny wygląd budynku można również zastanowić się nad przeciągnięciem materiału wykończeniowego dachu na elewację. Takie rozwiązanie z powodzeniem zastosowano w projekcie TINY HOUSE, który dokładniej zaprezentowano na naszej stronie myhome.eco. Elewacje zostały pokryte gontem, który został zastosowany również na dachu. Aby przerwać monotonię całość dopełniły deski elewacyjne. Dzięki zastosowaniu drewna o różniej formie i kolorze elewacje nabrały niecodziennego charakteru.
Czy zamknięta, prostokątna forma domu daje możliwość na wykonanie przytulnego tarasu? Oczywiście! Polecamy spojrzeć na nasze projekty, każdy z nich ma w ciekawy sposób rozwiązany taras. Warto również zwrócić uwagę na zastosowanie przeszkleń, które idealnie sprawdzą się w przypadku połączenia wnętrza domu wraz z tarasem zapewniając płynne przejście. W naszych projektach można znaleźć przykłady z kominkami zewnętrznymi, które sprawią, że korzystanie w tarasy w chłodniejsze dni będzie przyjemnością. Wystarczy dobra książka i gorące kakao!
Przykładowo w projekcie BORG 2 taras został zaplanowany przy kamiennej ścianie. Dodatkowo zaplanowano kominek zewnętrzny, tak aby nawet w chłodniejsze wieczory można było cieszyć się przyjemnym ciepłem w towarzystwie najbliższych. Taras jest również zadaszony, dzięki temu niestraszne będą żadne warunki atmosferyczne.
Prosta, podłużna forma budynku idealnie sprawdzi się w przypadku powtarzalnej, modułowej konstrukcji szkieletowej. Wzniesienie budynku w konstrukcji szkieletowej co do zasady jest szybsze niż jego wymurowanie. Dodatkowo oprócz klasycznej konstrukcji szkieletowej dom można wznieść w technologii CLT (drewna masywnego) jak również z drewna księżycowego.
Jeżeli zastanawiasz się nad wzniesieniem domu w konstrukcji szkieletowej, podpowiadamy, że w naszej pracowni możemy dostosować projekty gotowe do tego rozwiązania. Dodatkowo ciekawym rozwiązaniem może być pokazanie drewnianej konstrukcji we wnętrzu. Drewno doda ciepłego wyrazu we wnętrzach, stanowiąc niejako dekorację domu. Nie jesteś jeszcze do końca przekonany? Gwarantujemy, że po zobaczeniu salonu w naszym domie typowym HOUSE zmienisz zdanie! Z pozoru klasyczny na zewnątrz, w środku prezentuje przepiękne wnętrza z odsłoniętą więźbą dachową.
Posiadacze wąskich działek mogą przestać się zastanawiać czy ich wymarzony dom zmieści się na działce. Budynek w typie Nowoczesna Stodołą idealnie sprawdzi się w takim przypadku z uwagi na podłużny charakter budynku. Pomimo wydłużonej formy nie należy się martwić, że budynek będzie niewygodny i niefunkcjonalny. Wręcz przeciwnie! Sytuując odpowiednio wejście w środkowej części budynku naturalnie unikniemy długich i wąskich korytarzy. Dodatkowo umieszczenie schodów na poddasze w pobliżu wejście sprawi, że na poddaszu będą mogły powstać przestronne sypialnie, doświetlone oknami w ścianach szczytowych.
W naszym Katalogu projektów gotowych znajdziesz domy specjalnie zaprojekowane na węższe działki. Przykładem jest projekt KUMBA 1. Przy szerokości nieco poniżej 5,5m udało się zaprojektować wygodny i ekonomiczny dom. Dodatkowo cenną zaletą jest prosta konstrukcja, która pozwoli na sprawne postawienie domu. Na poddaszu znalazły się 2 sypialnie, które pozwolą domownikom na zaszycie się w ciepłym kącie i realizację swoich pasji.
Zdecydowanie tak! Wystarczy wybrać projekt, którego powierzchnia zabudowy nie przekroczy 70m2 lub 35m2 i wpisze się w odpowiednie wymagania.
Jeżeli nadal masz wątpliwości spojrzyj do zakładki: Nowoczesna Stodoła do 35m2 oraz Nowoczesna Stodoła do 70m2.
Wersja z garażem
Przy planowaniu budowy domu watro zastanowić się nad umieszczeniem garażu w bryle budynku. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ suchą stopą możemy przejść do domu, skracając drogę, np. przy noszeniu ciężkich zakupów. Dodatkowo jest to przestrzeń, gdzie możemy przechowywać rzeczy do majsterkowania, lub nawet stworzyć mały warsztat. Postawienie na zintegrowany garaż z budynkiem sprawi, że unikniemy, często, nieestetycznych przybudówek oraz garaży wolnostojących na działce, dzięki temu nasza działka będzie się nieskazitelnie prezentowała. Przeglądając projekty watro podjąć decyzje jaki garaż będzie dla nas najbardziej odpowiedni, 1- czy 2-stanowiskowy. Dodatkowo w przypadku Nowoczesnej Stodoły garaż może być przedłużeniem prostokątnego rzutu lub też być nieco osobnym elementem budynku.
W naszych projektach typowych prezentujemy różnorodne rozwiązania, poniżej przykładowe. W projekcie DOMOV garaż jednostanowiskowy został zlokalizowany przy strefie wejściowej. Z uwagi na wymiary może w nim powstać niewielki warsztat. Zupełnie inaczej prezentuje się garaż w domu HUS 4. Stanowi on osobną bryłę z płaskim dachem, ale nadal nie jest obcym elementem, a dopełnieniem całego rzutu.
Jeżeli szukasz projektu domu, ale nie jesteś do końca pewny czy wykorzysta on optymalnie potencjał Twojej działki czy też potrzebujesz porady jak lepiej dostosować go do swoich potrzeb, skontaktuj się z naszym działem projektowym, a my pomożemy ci w stworzeniu domu Twoich marzeń. Nieważne czy to będzie dom letniskowy na zgłoszenie czy dom z 5-sypialniami, możesz liczyć, że do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, z pomysłowością i zaangażowaniem.